Hakkımızda

Kimdir Türker Doğan ?

TÜRKER DOĞAN ÖZGEÇMİŞ

Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde doğdu. İlkokul 3. Sınıfta piyano eğitimiyle başladığı müzik hayatına daha sonra keman eğitimi alarak devam etti.  Bu zaman zarfı içerisinde bir çok kez kültür merkezlerinde ve okul etkinliklerinde dinletiler sundu. Müzik artık hayatının bir parçası haline geldiği için, üniversite eğitimini de Müzik üzerine tamamlama kararı aldı. Marmara ve Pamukkale Üniversitelerinin Müzik Öğretmenliği yetenek sınavlarını kazanıp tercihini Pamukkale Üniversitesi’nden yana kullandı. Lisansını burada tamamladıktan sonra Kırklareli’nin Babaeski ilçesi Alpullu beldesinde göreve başladı.

Daha sonra Tekirdağ’da Kadriye Nazif Gölge Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi’nde ve ardından rotasyon dolayısıyla gittiği Kars’ta Gül Ahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi’nde keman eğitmenliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Kars’ta görev yaptığı sırada Ali KIRCA’nın ATV kanalında sunduğu Haber Programında canlı olarak Sarıkamış Şehitleri Anma Etkinliği gerçekleştirdi. Kars’ın ilk çok sesli orkestra ve korosunu kurup birçok kez konser düzenledi.

Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra dönüş yaptığı Tekirdağ’da Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak THM ve TSM Öğretmenler Korosu oluşturup konserler sundu, Tekirdağ Müzisyen Romanlarına nota eğitimi verdi, Engelliler Derneği’ne bağlı olarak engelli vatandaşlarımızla koro çalışması yaptı. Ardından halen görev yapmakta olduğu İstanbul’a gelerek yine Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Öğretmenler Korosu oluşturup konserler verdi.

2008 yılında başladığı Büyükçekmece Barış Manço Kültür Merkezi ve Müjdat Gezen Kültür Merkezi Keman Eğitmenliği görevinde her yıl çok sayıda öğrenciler yetiştirip öğrencileriyle ve bireysel olarak birçok konser ve gösteriye imza attı . Özel olarak hazırladığı öğrencilerinin tamamını Güzel Sanatlar Lisesi, Konservatuar ve Müzik Eğitim Fakülteleri’ne yerleştirdi.

2017 yılında Barış Manço Kültür Merkezindeki eğitmenlik görevinden ayrılarak kendi adını taşıdığı Türker Doğan Müzik ve Sanat Merkezini kurdu .Keman, piyano, gitar vb. gibi farklı ders eğitimlerini tamamlayan öğrencileriyle birlikte ,köy okullarına yardım amaçlı  düzenledikleri konserlere imza attı.Halen  Büyükçekmece’de Türker Doğan Müzik ve Sanat Merkezi’nde eğitim vermeye devam etmektedir.

ENSTRÜMAN EĞİTİMLERİMİZ

Eğlenerek Öğrenin !

Neden Türker Doğan ?

Kaliteli Bir Eğitim Sizinde Hakkınız

Özellikle çocukların gelecekte de başarılarına önemli ölçüde katkıda bulunacak bu sosyal ve kültürel faaliyetleri, alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirebileceği inancındayız. Türker Doğan Müzik Ve Sanat Merkezi ; çocuklara, gençlere ve yetişkinlere evrensel müzik kültürü edindirmeyi ayrıca kişinin ruhsal gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamıştır.

  • Pedagojik Formasyonlu Eğitmenler
  • Profesyonel Müzik Eğitimi
  • Disiplinli Müzik Eğitimi
  • Yetişkinlere Müzik Eğitimi
  • Birebir eğitmen eşliğinde özel ders
KEMAN

Keman yaylı çalgılar ailesinin en küçük üyesidir. Karakteristik özellikleriyle XV. yüzyılın

PİYANO

Piyano derslerimizde klasik piyano eğitimi verilmektedir. Tamamen akademik metodlara dayalı eğitim

GİTAR

Klasik Gitar derslerimizi kişinin beklentileri doğrultusunda kişiye özel bir ders programı

BATERİ

Alanlarında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Bateri (Davul) kurslarımızın

ŞAN DERSLERİ

Şan dersi öncelikle, doğru nefes almak, ses tonunu en efektif ve verimli biçimde kullanmak, sese

SOLFEJ DERSLERİ

Bilinen tüm sistemlerin kendine has bir altyapısı olduğu gibi müziğin de kendine ait bir alfabe

Bize Katılın

Bize Katılma Süreçleri

İlk Adım İletişim !

bizi arayarak en hızlı şekilde iletişime geçip bilgi alabilirsiniz
× Yardımcı Olabilirmiyim ?